10 nejdivnějších sportů současnosti

10 nejdivnějších sportů současnosti

Honění se za sýrem ze strmého srázu, nebo radši prasečí závody? Sestavili jsme pro vás seznam 10 nejzvláštnějších věcí, ve kterých můžete závodit.

1. Cheese Rolling

Na vrcholku velmi strmého kopce v Gloucesteru v Anglii se shromáždí účastníci. Vypustí se kolo sýru a začíná krkolomný závod dolů. Ten, kdo dorazí do cíle jako první získává ono kolo sýru, které váží zhruba 3kg. Není nutné dodávat, že zraněných je každý rok hojně.

2. Duck Racing

Jeden z těch mírumilovnějších sportů na tomto seznamu. Lidé si koupí gumovou kachničku (jejíž koupí přispívají na charitu), napíší na ni své jméno a zároveň je hodí do vody. Která kachnička překročí cílovou čáru, vyhrává. Rekordní počet kachniček byl 85 000 a na charitu se díky tomu vybralo více než 1 milion dolarů.

3. World Beard and Moustache Championships

Pokud se vyžíváte v módě plnovousů, pak je tato soutěž pro vás jako stvořená. Muži jsou porovnáváni podle velikosti plnovousu i podle kreativity. Jde totiž také o to vytvořit si ze svých vousů něco originálního.

Beard Championship

Beard Championship

4. Hot Dog Eating Championship

Kdo viděl populární seriál HIMYM, ten si jistě vzpomene na epizodu, ve které se Lily stala šampionkou právě v této soutěži. Cílem je samozřejmě sníst co nejvíce hot dogů v časovém limitu 10 minut. V roce 2013 Joey Chestnut (který byl mimochodem vítězem této soutěže již 8x) dosáhl rekorního počtu 69 hot dogů!

5. Nude Beach Olympics

Je asi jasné o co jde. Hry sestávají z několika disciplín, pravidlo je jen jedno- člověk musí být úplně nahý. Od roku 1998 se tato událost stala oblíbenou zábavou pro obyvatele západního pobřeží Ameriky. Místo konání je totiž na Baker Beach v San Franciscu, takže jsou tyto olympijské hry pro naháče oblíbenou turistickou atrakcí.

6. Land Diving

Určitě už jste slyšeli o Bungee Jumpingu. Tento sport je jeho extrémní formou. Účastníci skáčou z 20-30m dřevěných konstrukcí, ovšem místo gumy mají nohy spoutány liánou. Cílem je tak tak dotknout země a samozřejmě přežít. Nemusím snad podotýkat, že tento sport si vyžádal již pěknou řádku obětí.

tvnz.co.nz

Land Diving

7. Pig Racing and Diving

Své kořeny má tento kuriózní závod v Austrálii. Závody prasat by snad nebyly nic tak podivného, zde je ovšem zajímavé grand finále, při kterém nejvycvičenější prasata vyběhnou na rampu a skočí do připraveného bazénku.

8. Worm Charming

Tento sport se dá přeložit jako „vyhánění červů na povrch“. A skutečně jde v tomto sportu o to dostat za 30 minut co nejvíce červů z předem vyměřeného prostoru půdy. Metody můžou být v podstatě jakékoliv, i když byl v nedávné době zakázán prací prášek.

9. Wife Carrying Competition

Kdo by nechtěl svou manželku na rukou nosit? Pánové se můžou ve Finsku zúčastnit pravidelného závodu, ve kterém muž musí nést svou manželku na zádech přes spletitou trať dlouhou 253,5m. Vítěz získá tolik piva, kolik váží jeho manželka!

10. Stinging Nettle Eating

Již podle názvu bude zřejmé, že nepůjde zrovna o příjemnou záležitost. Stinging Nettle totiž znamená v překladu kopřiva. Tento netradiční „sport“ se koná každý rok v malé hospůdce v Dorsetu ve Velké Británii. Počátek této hry byl prostý. Dva farmáři se kdysi hádali o to, kdo má na svém poli nejvyšší kopřivu.  Cílem této hry je sníst co největší počet listů kopřivy v časovém limitu 1 hodina, aby se poté holé stonky změřily a určil se vítěz.

Stinging Nettle Eating

Stinging Nettle Eating

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestEmail this to someone