Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestEmail this to someone
Zdroj:

YouTube

Nejultimátnější auto do hor: Ford F-150 Raptortrax Kena Blocka

Ken Block má asi nejlepší auto do hor. Když se jen tak rozhodnete, že si chcete zasnowboardovat ve volné přírodě, sněžný skútr je Vám malý a vrtulník zase drahý, toto je přesně ta hračka, kterou vytáhnete z garáže: Ford F-150 RaptorTrax.

Základem tohoto horského trucku je pick-up Ford F-150 s dvakrát přeplňovaným 6,2litrovým šestiválcem, který na všechny čtyři pásy posílá stovky koní. Přesně tak – na místo kol byly osazeny pásy značky Mattracks, které tomuto vozidlo umožňují pohyb skoro kdekoliv, především ale ve hlubokém sněhu.

Podvozek je ochráněný duralovými pláty, jejichž úlohou je kromě ochrany podvozku také zajištění skluzu celého vozidla pokud sjíždí opravdu hlubokým prašanem. Mezi další zmínění hodnou výbavu patří ochranná klec kabiny i zadní korby, vestavěný gril, super svítivé LED světlomety nebo venkovní audio systém, který ozvučí každou vyjížďku. A pokud byste si chtěli z nějakého stromku udělat malý rail, někde v tom autě je i motorová pila. Kdyby náhodou chyběl dostatečně prudký kopec na sjezd, můžete si vytáhnout jednu ze dvou wakeboardových hrazdiček a autem se nechat jednoduše táhnout. A hlavně nesmíme opomenou ani čtyři držáky na snowboardy!

Do auta se vejdou až čtyři cestující (dva dovnitř a dva do sedaček na zadní korbě), takže tři můžou vždycky jezdit na snowboardu, zatímco čtvrtý řídí.

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestEmail this to someone
Zdroj:

YouTube